بوسیدن درمانی پرونده پزشکان بیماری کلاهبرداری

بوسیدن: درمانی پرونده پزشکان بیماری کلاهبرداری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات جزئیاتی از رواج ترامادول بین فوتبالیست‌ها

موضوع رواج مصرف ترامادول در بین فوتبالیست‌ها و حتی ورزشکاران رشته‌های متفاوت در هفته‌های اخیر باز هم بر سر زبان‌ها افتاده هست. گزارش‌هایی راجع به اتهام جنجالی ب

جزئیاتی از رواج ترامادول بین فوتبالیست‌ها

جزئیاتی از رواج ترامادول بین فوتبالیست ها

عبارات مهم : ایران

موضوع رواج مصرف ترامادول در بین فوتبالیست ها و حتی ورزشکاران رشته های متفاوت در هفته های اخیر باز هم بر سر زبان ها افتاده هست. گزارش هایی راجع به اتهام جنجالی به دو بازیکن مشهور که از از قرص های ترامادول استفاده می کنند منتشر شد و حالا همه منتظر تصمیمی هستند که مدیران فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت این داستان پرسروصدا اتخاذ خواهند کرد.

به گزارش میزان؛عمده مصرف این دارو در پزشکی جهت کم کردن دردهای مفصلی، جراحی، وضع حمل با میزان درد میانگین تا شدید هست، ولی استفاده از این قرص ها دلایل دیگری هم بین مصرف کننده ها دارد.

جزئیاتی از رواج ترامادول بین فوتبالیست‌ها

چندی پیش مرکز پزشکی تخصصی فیفا در کشور عزیزمان ایران (ایفمارک) در گزارشی رسمی که بازتاب گسترده ای هم در محافل ورزشی داشت، به صورت رسمی اعلام کرد که برطرف کردن پرسشها جنسی یکی از موارد مهم محبوب شدن این قرص ها بین ورزشکاران بوده است که آنها بدون اطلاع از عوارض وحشتناک ناشی از این قرص های اعتیادآور از آن استفاده می کنند.

پزشکان و متخصصان متفاوت بارها و بارها اعلام کرده اند که استفاده از این قرص ها بیش از ده روز مجاز نیست و در راحت ترین حالت باعث اعتیاد و حتی روی آوردن مصرف کننده به مواد مخدر دیگر می شود. از طرفی دیگر اختلال های شدید در سیستم تنفسی، کلیه و کبد، خستگی و ضعف عمومی، گشادشدن رگ ها و بالارفتن غیر منطقی جریان خون، اختلالات تعادلی، حالات عصبی، به هم ریختن سیستم خواب، بی اشتهایی تنها بخشی از خطراتی است که استفاده از ترامادول جهت بدن به همراه دارد که در موارد متفاوت حتی منجر به فوت هم می شود!

موضوع رواج مصرف ترامادول در بین فوتبالیست‌ها و حتی ورزشکاران رشته‌های متفاوت در هفته‌های اخیر باز هم بر سر زبان‌ها افتاده هست. گزارش‌هایی راجع به اتهام جنجالی ب

با تمام این تفاسیر ترامادول در گروه داروهای ممنوعه ورزش به وسیله آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ قرار ندارد و جالب تر اینجاست که مصرف آن هم غیر قانونی نیست و هر فردی می تواند مثل آب خوردن این قرص های ارزان قیمت را تهیه کند.

با این وجود شنیده می شود با ورود کمیته اخلاق به این پرونده و بعضی اتفاقات خاص که شرح آن قابل انتشار نیست، استفاده این دارو به وسیله ورزشکاران و فوتبالیست ها احتمال دارد ممنوع اعلام شود.

اخیرا هم با خبر شدیم که دکتر غلامرضا نوروزی مدیر فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ قصد دارد راجع به رواج دلواپس کننده استفاده از قرص های ترامادول بین فوتبالیست ها با وزارت ورزش، فدراسیون های ورزشی و کلوب ها نامه نگاری کند.

جزئیاتی از رواج ترامادول بین فوتبالیست‌ها

طبق برنامه ریزی های انجام شده است قرار است در این نامه به فدراسیون ها و کلوب های مختلف، نسبت به عوارض این قرص ها اخطارهای جدی بدهند و از کلوب ها بخواهند نظارت دقیق تر و مدیریت بیشتری روی این پرونده حساس داشته باشند و با ورزشکاران جلسات مختلفی را اطراف عوارض خطرناک استفاده از ترامادول برگزار کنند تا با این آگاهی رسانی جلوی استفاده زیاد از این قرص ها در ورزش و فوتبال کشور عزیزمان ایران گرفته شود.

دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با تایید این خبر گفت: شما هنگامی که به گزارش اورژانس ها مراجعه کنید، خواهید فهمید که تشنج های خطرناک که در بعضی مواقع منتهی به فوت هم می شود، به خاطر مصرف ترامادول و البته بعضی شرایط خاص دیگر بوده هست. ترامادول البته دوپینگ هم به حساب نمی آید و در بین داروهای ممنوعه مورد نظر آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ هم نیست.

موضوع رواج مصرف ترامادول در بین فوتبالیست‌ها و حتی ورزشکاران رشته‌های متفاوت در هفته‌های اخیر باز هم بر سر زبان‌ها افتاده هست. گزارش‌هایی راجع به اتهام جنجالی ب

به همین علت ما فقط می توانیم به خاطر عوارض وحشتناک و برگشت ناپذیری که دارد مدام اطلاع رسانی داشته باشیم و به فوتبالیست ها و حتی سایر ورزشکاران آگاهی بدهیم. در این زمینه حتما نامه نگاری هایی انجام خواهیم داد تا حداقل با کلاس های آموزشی و نظارت دقیق تر فعلا جلوی زیاد کردن استفاده از این قرص ها گرفته شود.

واژه های کلیدی: ایران | دوپینگ | استفاده | ورزشکاران | عوارض خطرناک | فوتبالیست ها | فدراسیون پزشکی ورزشی | ستاد ملی مبارزه با دوپینگ | آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs