بوسیدن درمانی پرونده پزشکان بیماری کلاهبرداری

بوسیدن: درمانی پرونده پزشکان بیماری کلاهبرداری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی همه فرصت‌ها جهت احمدی‌نژاد از دست رفته است / پرویز فتاح

وزیر دولت نهم و مدیر فعلی کمیته امداد خمینی با انتقاد از رفتارهای ساختارشکنانه حلقه نزدیکان احمدی‌نژاد، تاکید دارد: حرکت‌های تند افراطی جواب نمی‌دهد، نظام هم نش

همه فرصت‌ها جهت احمدی‌نژاد از دست رفته است / پرویز فتاح

پرویز فتاح: همه وقت ها جهت احمدی نژاد از دست رفته است

عبارات مهم : سیاسی

وزیر دولت نهم و مدیر فعلی کمیته امداد خمینی با انتقاد از رفتارهای ساختارشکنانه حلقه نزدیکان احمدی نژاد، تاکید دارد: حرکت های تند افراطی جواب نمی دهد، نظام هم نشان داده که قدرتمند تر، صبور تر و جدی تر از آن است که در برابر چنین حرکاتی هر کسی که باشد، کوتاه بیاید.

وزیری که روزی می گفت با احمدی نژاد رفیق بوده و رابطه اش با مدیر دولت نهم مانند همه وزرا نبود، حالا منتقد رویه مدیر دولت سابق است و می گوید رفتن احمدی نژاد به وزارت کشور و عضویت در انتخابات ریاست جمهوری آنهم بعد از نهی رهبری یک اشتباه استراتژیک بوده است و همه وقت ها جهت او از دست رفته است.

همه فرصت‌ها جهت احمدی‌نژاد از دست رفته است / پرویز فتاح

قرارمان جهت گفتگو با «مهندس پرویز فتاح»، وزیر نیرو دولت نهم، مدیر فعلی کمیته امداد امام خمینی و یکی از ۵ کاندیدای مهم جمنا در انتخابات ریاست جمهوری که البته بلافاصله هم انصراف داده بود در نمایشگاه مطبوعات گذاشته شد، قول و قراری که بخاطر درگیر شدن نامش با انتخابات ریاست جمهوری و تلاش مهندس جهت دور کردن فضای کمیته امداد از حال و هوای سیاسی آن روزهای انتخابات به تعویق افتاد.

فتاح که هنوز هم بنایش بر عدم ورود به مباحث سیاسی است در حاشیه یک گفتگو اطراف عملکرد و کارها کمیته امداد، به چند پرسش سیاسی خبرگزاری خبرانلاین هم پاسخ داد. از عدم تایید صلاحیت احمدی نژاد گفت و منتقد رفتارهای ساختارشکنانه بود. او هشدار می دهد که نظام صبور است ولی در برابر هیچ کسی کوتاه نخواهد آمد.

وزیر دولت نهم و مدیر فعلی کمیته امداد خمینی با انتقاد از رفتارهای ساختارشکنانه حلقه نزدیکان احمدی‌نژاد، تاکید دارد: حرکت‌های تند افراطی جواب نمی‌دهد، نظام هم نش

فتاح کاندیدا نشدن در انتخابات ریاست جمهوری علی رغم اصرار بسیاری از گروه های اصولگرا را اقدامی درست می داند و تاکید دارند نه تنها اشتباه نکرده بلکه سود هم برده هست. او که در انتخابات سا ل۹۲ و ۹۶ نامزد مورد تایید جبهه پایداری هم بود و تلاش زیادی جهت به صحنه آوردن او از سوی شاگردان آیت الله مصباح صورت گرفته بود، به شوخی و مزاح می گوید دیگر گروه ها هم به من علاقه دارند. او البته تاکید دارد عضو هیچ دسته بندی سیاسی نیست.

مشروح گفتگوی خبرآنلاین با پرویز فتاح را در ادامه بخوانید:

*آقای مهندس! هر نظام سیاسی در درون خودش اپوزیسیون هایی دارد که بعضا تحمل می کند. از سال ۸۸ این عنوان در فضای سیاسی کشور عزیزمان ایران به نوعی پررنگ تر هم شده است هست. شما به عنوان فردی که در سمت های اجرایی زیادی فعال بوده اید، در دهه چهارم نظام چقدر احساس خطر می کنید که این اپوزیسیون هایی که گا ها از درون نظام و در قامت مسئولان نظام دیده می شوند، روزی بلای جان نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شوند؟

همه فرصت‌ها جهت احمدی‌نژاد از دست رفته است / پرویز فتاح

من اعتقادی به واژه اپوزیسیون ندارم؛ چراکه ما باید تعریف واژه ها را دقیق داشته باشیم. اپوزیسیون به معنای مخالفت با کل نظام، قانون اساسی و انقلاب هست. بالاخره باید تقسیم بندی شود که هر کسی که در مورد یا مواردی با نظر جمعی مخالفت کرد آیا می شود از واژه اپوزیسیون استفاده کرد؟ در اوضاع کنونی کشور یک عده داریم که معاند هستند و با اساس نظام مخالفند که در راس آن مخالفان وابسته به آمریکا و اسرائیل هستند که ما هم با آن ها مخالفیم.

رفتن آقای احمدی نژاد به وزارت کشور و عضویت کردن در انتخابات کار درستی نبوده چون رهبری معظم نهی فرموده بودند. انتظار داشتیم که آقای احمدی نژاد و حلقه اطرافشان تمکین می کردند. به نظرم یک اشتباه استراتژیک کردند. چون رهبری معظم بعضا نظراتی که می دهند، پدرانه هست. اگر عدم تائید صلاحیت ایشان مطرح نمی شد، الان چه فضایی راجع به ایشان بود؟ فرصتی جهت آینده او بود ولی الان دیگر همه وقت ها جهت احمدی نژاد از دست رفته هست. این حرکت کلا خیلی خردمندانه و منطقی ارزیابی نمی شود.

وزیر دولت نهم و مدیر فعلی کمیته امداد خمینی با انتقاد از رفتارهای ساختارشکنانه حلقه نزدیکان احمدی‌نژاد، تاکید دارد: حرکت‌های تند افراطی جواب نمی‌دهد، نظام هم نش

یک عده هم جماعت منافقین و بازمانده های رژیم شاه را داریم که هیچ موقع با نظام سر سازش نداشتند و نخواهند داشت. ولی چیزی که مهم است اینکه ما باید عادت کنیم مخالف خود را تحمل کنیم. آیا می گوییم «مخالف»، «معارض»، «معاند» یا اپوزیسیون. طبیعی است که بین این مفاهیم اختلاف مبنایی وجود دارد و من اعتقاد دارم صرف هرگونه مخالفتی را نباید با تعبیر اپوزیسیون تعریف کرد. من فکر می کنم اختلاف نظر در مورد پدیده های اجتماعی امری طبیعی است و چه بسا باعث تعالی و پیشرفت امور شود. در آمریکا هم که انتخابات برگزار شد ۴۸ درصد رای ندادند و ۵۲ درصد رای دادند. اروپا هم بعضا اینطور هست. آیا کسانی که رای ندادند، اپوزیسیون هستند؟ ما بعد از ۲۵۰۰ سال که حکومت شاهنشاهی موروثی در این مملکت بوده، ۳۸ سال است که تمرین دموکراسی می کنیم. شما تاریخ را بگردید متوجه خواهید شد که اصلا گزینش معنا نداشته و تنها موروثی و شاهنشاهی بوده هست. یک جوری که به عنوان نمونه حتی آخرهای قاجار یک فرزند را به صرف اینکه پسر بوده، شاه مملکت می کنند. چه بلایی سر این مملکت آوردند؟

الان به سمتی رفته ایم که همه چیز با گزینش مستقیم مردم باشد. طبیعی است که در این تمرین دموکراسی مشکلاتی پیش می آید. هر انتخاباتی شرایط خودش را دارد و در مسیر هر انتخابات هم ملت هم نظام کارآزموده، ورزیده و آبدیده می شوند. باید بالاخره قدرت تحمل اوج برود و بپذیریم دموکراسی همین است که یک عده رای می دهند و یک عده هم رای نمی دهند ولی کسانی که رای نمی دهند باید تمکین کنند. آن ها که رای می آورند هم باید به آن ها که رای نداده اند به عنوان هموطن احترام بگذارند و درواقع آقای مدیر جمهور چه آقای دکتر روحانی یا روسای قبل یا بعد از ایشان، مدیر جمهور همه هستند همانطور که خودشان هم فرمودند من مدیر جمهور کسانی هستم که به من رای ندادند و مدیر جمهور کسانی هستم که اصلا در انتخابات شرکت نکردند، این جمله درست است.

همه فرصت‌ها جهت احمدی‌نژاد از دست رفته است / پرویز فتاح

اگر این منطق را بپذیریم و قدرت تحمل را اوج ببریم، به نظر می رسد به سمت افراطی گری نباید برویم که به نفع نظام نیست. به نظرم اگر مخالفت ها و مسابقه ها را در قالب قواعد بازی تعریف شده است در نظام بپذیریم و خود را در معرض شنیدن نظرات متفاوت قرار دهیم در نهایت می توان عالی ترین تصمیم ها را گرفت. اصولا مخالفت و تلاش جهت بهتر شدن از مسیر پذیرفتن قانون به نفع جامعه ما خواهد بود.

*با تعریفی که شما دارید واکنش‌ها آقای احمدی نژاد و اطرافیانشان را حداقل طی یکسال گذشته باید در قامت یک مخالف سیاسی تعریف کنیم؟ تحلیلتان از نوع واکنش‌ها حلقه احمدی نژاد و شخص خود ایشان چیست؟

با توجه به اینکه در آستانه تشکیل دولت دوم آقای روحانی هستیم و خیلی از فضای انتخابات دور نشده ایم ذکر این توصیه را مورد نیاز می دانم که رفتن آقای احمدی نژاد به وزارت کشور و عضویت کردن در انتخابات کار درستی نبوده چون رهبری معظم نهی فرموده بودند. ما یک اعتقاد ولایی داریم ولی بعضی ممکن است این اعتقاد را نداشته باشند. ما معتقدیم نظامی که امام راحل پایه ریزی کرده، بر مبنای ولایت فقیه هست. ولی فقیه، جایگاه مدیریتی نیست، وجه اعتقادی دارد. ولی امر در قرآن ما یک واژه قرآنی است و اطاعت آن مورد نیاز و واجب است البته جهت کسانی که بپذیرند. یک عده هم این منطق و تفکر را ندارند که جور دیگری می بینند. ولی ما ها که این نگاه را داریم انتظار داشتیم که آقای احمدی نژاد و حلقه اطرافشان تمکین می کردند. به نظرم یک اشتباه استراتژیک کردند. چون رهبری معظم بعضا نظراتی که می دهند، پدرانه هست. یک پدر بعضا به فرزند می گوید نرو، نکن! ولی فرزند ناراحت می شود ولی او پدر است و ما را دوست دارد و از باب دوست داشتن است که می گوید نکن. اگر عدم تائید صلاحیت ایشان مطرح نمی شد، الان چه فضایی راجع به ایشان بود؟ فرصتی جهت آینده او بود ولی الان دیگر همه وقت ها جهت احمدی نژاد از دست رفته هست. این حرکت کلا خیلی خردمندانه و منطقی ارزیابی نمی شود.

ما باید عادت کنیم مخالف خود را تحمل کنیم. آیا می گوییم «مخالف»، «معارض»، «معاند» یا اپوزیسیون. طبیعی است که بین این مفاهیم اختلاف مبنایی وجود دارد و من اعتقاد دارم صرف هرگونه مخالفتی را نباید با تعبیر اپوزیسیون تعریف کرد. من فکر می کنم اختلاف نظر در مورد پدیده های اجتماعی امری طبیعی است و چه بسا باعث تعالی و پیشرفت امور شود. در آمریکا هم که انتخابات برگزار شد ۴۸ درصد رای ندادند و ۵۲ درصد رای دادند. اروپا هم بعضا اینطور هست. آیا کسانی که رای ندادند، اپوزیسیون هستند؟

بعضی از اطرافیان ایشان هم در معرض اتهام هستند مثل بعضی از اطرافیان آقای روحانی که ممکن است چنین شرایطی را داشته باشند. به نظرم این قانون است و همه باید تمکین کنیم. قوه قضائیه، مدرک و استدلال دارد. وکیل وجود دارد، وقت دفاع هست. با تندروی کار پیش نمی رود، اوضاع بهتر نمی شود. تجربه این را نشان می دهد که باید تمکین کنند و از رفتارهای تند و ساختارشکن هم پرهیز کنند. آنچه مسلم است حرکت در مسیر قانون و تمکین به رفتارهای قانونی و عدم تمسک به رفتارهای هیجانی، التهاب آفرین و محور ندیدن خودی ها باید مورد توجه همه فعالان و مسئولان کشور در سال های گذشته و وقت حال باشد. نمی شود هنگامی که موضوعی به نفع ماست از آن استقبال کنیم و هنگامی که فضاو بعضی موارد علیه ما و اطرافیانمان مطرح می شود، علم مخالفت ساختارشکنانه برداریم.

*با حرفهای تندی که بعد از آزادی آقای بقایی بیان شد به نظر می رسد این جریان یک حرکت تند و تیزی را به سمت تبدیل شدن به اشخاص مخالف نظام در حال طی کردن است…

من موافق این قسم واکنش‌ها ها نیستم، حرکتهای تند افراطی جواب نمی دهد، نظام هم نشان داده که قدرتمند تر، صبور تر و جدی تر از آن است که در برابر چنین حرکاتی هر کسی که باشد، کوتاه بیاید. نظام کوتاه نمی آید و طرف برابر است که محکوم به شکست یا قبول بعضی از شرایط می شود.

*آقای فتاح! شما جزو معدود اشخاص اصولگرا بود که از ابتدا گفتید کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی شوید و حتی با اینکه اسمتان جزو ۵ تا کاندیدای نهایی جمنا بود ولی حاضر نشدید در صحنه انتخابات وارد شوید. الان که فضای انتخابات گذشته و عملکرد جریان اصولگرا و کاندید هایش پیش روی شماست، فکر می کنید کاندیدا نشدنتان با توجه به این شانس خوبی هم در جریان اصولگرا داشتید اقدام اشتباهی نبود؟ با توجه به نگاه انتقادی شما به بعضی شعار ها و وعده های انتخاباتی کاندیداهای اصولگرا، می توان حدس زد که لااقل شما در آن مسیر قرار نمی گرفتید و شاید این نقطه قوتی جهت جریان اصولگرا می شد.

شما به درستی اشاره کردید، من از ابتدا قصد کاندیداتوری نداشتم. بار ها گفته بودم و طی یک سال منتهی به انتخابات هر سوالی که در محافل عمومی و شخصی در این باره شد جواب رد می دادم. چندین بار از دولت آمدند و همین جا نشستند واز من پرسیدند که کاندیدا می شوم یا نه و من هر بار گفتم که نیستم.

احساس می کنم اینکه کاندیدای ریاست جمهوری نشدم اشتباه نکرده ام، نه تنها ضرری نکرده ام بلکه احساس می کنم که واقعا سود بردم که این کار شرافتمندانه و با ارزش را ادامه می دهم. حالا اینکه کاندیداهای دیگر رویکرد اشتباهی داشتند را قضاوت نمی کنم.

یعنی به همه اطمینان دادم، هم به دولتی ها که دوستان ما بودند، هم اصولگرایان که بازهم دوستان ما بودند با صراحت پیغام دادم. جمله بندی های خیلی صریح بود و طبق آن هم عمل کردم. این عنوان زیاد اعتقاد شخصی من بود و اصلا نمی خواستم واقعا در این وادی باشم. حقیقتا کار در کمیته امداد را که حدود دو سال هست، مسئولیت آن را بر عهده دارم جهت خودم یک افتخار می دانم و امیدوارم بتوانیم جهت جماعت نیازمند کاری کنیم که هم خواسته رهبری و هم نشانه انقلاب هست، و هم برنامه ریزی دولت و مجلس است.

الان هم احساس می کنم اشتباه نکرده ام، نه تنها ضرری نکرده ام بلکه احساس می کنم که واقعا سود بردم که این کار شرافتمندانه و با ارزش را ادامه می دهم. حالا اینکه کاندیداهای دیگر رویکرد اشتباهی داشتند را قضاوت نمی کنم. بالاخره هر انتخاباتی و کار دموکراسی مثل بازی فوتبال هست. بعضا می گویند حتما باید برنده بیاید ولو با ضربات پنالتی، ولو با نظر داور ولو با یک خطایی که حریف انجام می دهد یا خودش اشتباه می کند. هنگامی که منطق دموکراسی را پذیرفتیم پای لرزش هم باید بنشینیم که یکی حتما در این عرصه برنده خواهد شد.

ولی اینکه بعد بگوییم رویه اشتباه بوده، تحلیل درستی نیست. چون یک استمرار و حرکت هست. همین که تیمی در فوتبال شکست بخورد، به بازسازی خود می پردازد تا دفعه بعد او برنده باشد. هر لحظه در بازیهای ورزشی دموکراسی همین هست. زیاد باید آداب دموکراسی را خوب یاد بگیریم ولی به نظر می رسد که بعضا بعضی از قواعدش را نمی پذیریم و ضعف نشان می دهیم که درست نیست. ما دیگر منطق انتخابات و دموکراسی را پذیرفته ایم و قانون اساسی هم است واگر این را درست تمرین کنیم خیلی از اشکالاتی که حین یا بعد از انتخابات پیش می آید می تواند حل شود. به نظر می آید و تحلیل من این است که به مرور بهتر می شود.

*۱۴۰۰ که دوباره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود شما مهندس فتاحی هستید که در کمیته امداد سابقه دارید و زیاد با این وجهه آشنا می شوید تا کسی که وزیر دولت نهم بوده است که احتمالا در جایی هم به منزله یک امتیاز منفی هم جهت شما شاید باشد. آیا با سابقه تان در کمیته امداد در ۱۴۰۰ ممکن است که کاندیدای ریاست جمهوری شوید یا آن موقع هم این ریسک را نمی کنید…

(با خنده) واقعاً الان موقع این پرسش است؟ هنوز این آقای روحانی بنده خدا قسم نخورده! آقای روحانی ۴ سال آینده مدیر جمهور این مملکت خواهد بود و باید به قولهایی که داده عمل کند. باید توقعاتی که ایجاد شده است را جامه عمل بپوشاند. واقعا هم راه مشکل در پیش دارد. یعنی اداره کردن این مملکت با این اوضاع واحوال سخت هست. هر کس که مدیر جمهور می شد راه مشکل در پیش داشت و راه همواری از نظر اقتصادی، پرسشها منطقه ای و بین المللی و چالش هایی که است در پیش نیست. تنها راه هم این است که همه کمک کنند. اعتقادم این است که واقعا باید به آقای دکتر روحانی مدیر جمهور کشور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران کمک کرد. شما خواهید دید ما از نظر کمک به آقای روحانی فروگذاری نخواهیم کرد. کمااینکه قبلا هم این رویه ما بوده و آقای روحانی هم ابراز رضایت کرده اند. الان هم همین خواهد بود.

سنگی هم اگر جلوی پا است وظیفه داریم که آن را برداریم. کسی هم نباید چرخ ماشین را پنچر کند بلکه باید کمک کنیم و حتی اگر همه با هم جهت این مملکت هم افزایی کنیم باز کم هست. فرض کنید همه گروه ها متحد پشت سر آقای روحانی باشند، آیا ما به همه اهداف می رسیم؟ اگرچه قطعاً به همه اهداف نمی رسیم ولی معلوم است که کار راحت تر پیش خواهد رفت. این نگاهی است که من دارم و شما هم همین را دنبال کنید و از الان هم به ۱۴۰۰ فکر نکنید.

واقعا آقای روحانی راه مشکل در پیش دارد. یعنی اداره کردن این مملکت با این اوضاع واحوال سخت هست. هر کس که مدیر جمهور می شد راه مشکل در پیش داشت و راه همواری از نظر اقتصادی، پرسشها منطقه ای و بین المللی و چالش هایی که است در پیش نیست. تنها راه هم این است که همه کمک کنند. اعتقادم این است که واقعا باید به آقای دکتر روحانی مدیر جمهور کشور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران کمک کرد. شما خواهید دید ما از نظر کمک به آقای روحانی فروگذاری نخواهیم کرد. کمااینکه قبلا هم این رویه ما بوده و آقای روحانی هم ابراز رضایت کرده اند. الان هم همین خواهد بود.

*اما با تلاشی که پایداری از ۹۲ جهت کاندیداتوری شما دارد و به ۹۶ هم ادامه پیدا کرد به نظر می رسد که تا ۱۴۰۰ این عزمشان جهت کاندیدا کردن شما عملی خواهد شد. علاقه ای متفاوت به شما دارند (خنده)

پیش داوری می کنید! دیگران هم به من علاقه دارند. (خنده)

لازم است بگویم من با همه گروه های سیاسی حشر و نشر دارم و اعتقاد دارم از همه ظرفیت های کشور در حوزه حاکمیت، دولت، مجلس و قوه قضائیه و همچنین از پتانسیل های مدنی موجود در جامعه و به عبارت بهتر از ظرفیت عظیم مردم عزیز باید جهت برطرف پرسشها استفاده کرد و بر همین اساس هیچگونه مشی سیاسی را در کارهای کمیته امداد روا نمی دانم.

کمیته امداد باید به فکر خدمت گذاری باشد و باید از حضور و تمسک به جریان های سیاسی فارغ از هر جناحی پرهیز کند؛ چراکه حضور کمیته امداد در کنش و تصویر العمل هایی سیاسی به اعتماد مردمی آسیب می رساند. توصیه ای را هم به صراحت عرض می کنم علی رغم ارتباط و دوستی با همه جریان های سیاسی کشور، بنده شخصاًْ به هیچ جریان سیاسی وابستگی ندارم. معنی این حرف این نیست که فکر و سلیقه سیاسی ندارم، نه؛ بلکه منظورم این است که از قبل از ورود به کمیته امداد در قالب هیچ حزب و دسته ای نبودم و الان نیز با توجه به حضورم در مسند خدمت گذاری در کمیته امداد همچنان عدم حضور در احزاب سیاسی و غیرمرتبط با حوزه ما موریت های کمیته امداد را خلاف مصلحت می دانم.

* در مناظرات انتخاباتی امسال شاهد بعضی بی اخلاقی ها از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری بودیم، بخواهیم منصفانه بگوییم هم آقای روحانی حملاتی نسبت به آقای قالیباف داشت و هم آقای قالیباف نسبت به آقای روحانی، می رسلیم و جهانگیری. بر فرض اینکه زمانی تصمیم به ورود به عرصه انتخابات بگیرید، چنین بی اخلاقی هایی باعث وحشت شما نمی شود؟ نه اینکه بگویم خدای ناکرده ممکن است موردی وجود داشته باشد ولی به هر حال تهمت می زنند. به نظر شما آیا چنین رفتاری وحشت ندارد و نباید اصلاح شود؟

حتما باید اصلاح شود. مخصوصا ما که ادعای اخلاق مداری داریم و می گوییم جمهوری اسلامی است و واژه «اسلامی» را پسوند نظام کرده ایم. حالا دیگران ادعا ندارند و به قول معروف جانماز هم آب نمی کشند. ما که از خدا و پیغمبر، ائمه، شهدا و امام خرج می کنیم آیا بی اخلاقی داریم؟ این ها کسی را بزرگ نمی کند. «إِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلاَماً». «هنگامی که جاهلان آن ها را مخاطب سازند، به آن ها سلام می گویند.» پیامبر انسان خدایی بود ولی یک عده از روی جهل نمی شناختند و یکی به او ساحر و دیگری شاعر می گفت. پیامبر می گفت که سلام علیکم، چطورید؟ اگر کسی که به ما جسارتی کند حتما پاسخی ندهیم آیا از درون منفجر می شویم؟ آیا باید حتماً جوابی بدهیم؟ یا باید اخلاق را ترویج کنیم و مردم هم اخلاق دارند. یعنی مطمئنم که به مبانی اخلاقی زیاد اهمیت می دهند.

حرکتهای تند افراطی جواب نمی دهد، نظام هم نشان داده که قدرتمند تر، صبور تر و جدی تر از آن است که در برابر چنین حرکاتی هر کسی که باشد، کوتاه بیاید. نظام کوتاه نمی آید و طرف برابر است که محکوم به شکست یا قبول بعضی از شرایط می شود.

رسانه ملی و هم کاندیدا ها و جریانات سیاسی هم نباید مناظرات را به سمتی ببرند که بی اخلاقی بشود. ببینید! نقد کار اشکال ندارد و باید باشد و نباید در کارهای شاخص اقتصادی ملاحظه شود. ولی در پرسشها فردی و شخصی خودم هیچ اعتقادی ندارم و به شدت هم پرهیز می کنم و این را جزو مبانی اعتقادی خودم می دانم. توصیه مهم دیگر این است که مناظرات یا برنامه های انتخاباتی باید با ارائه برنامه، نقد آن و ترسیم چند سال آینده کشور در حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد تا مردم بتوانند از برنامه های ارائه شده است و نقدهای مطرح شده است آشنایی کافی از مدیر جمهور آینده خود داشته باشند، نه اینکه شاهد سیل اتهامات عجیب و غریب کاری، شخصی و خانوادگی باشند. آیا شما فکر می کنید فارغ از هیجانات زودگذر انتخاباتی، بحث های مطرح شده است در مناظرات به نفع نظام و مردم است؟ به نظرم من پاسخ منفی است.

واژه های کلیدی: سیاسی | انتخابات | احمدی نژاد | احمدی نژاد | دکتر روحانی | کمیته امداد | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs